מהי גרפולוגיה ומי זקוק לה?

רובכם מכירים את הגרפולוגיה מעולם העבודה ומעולם המשפט, ואינכם יודעים שגרפולוגיה היא גם כלי אבחנתי וטיפולי ששילובו בחייכם יכול לתרום לכם רבות. בין אם אתם אנשים פרטיים שמחפשים הכוונה וייעוץ בחיים ובין אם אתם עובדים בארגונים וזקוקים לשירותי גרפולוגיה במגזר העסקי, שירותים גרפולוגיים יכולים לתרום לכם.

מה זה גרפולוגיה ומי צריך שירותי גרפולוג?

גרפולוגיה היא תורה הקושרת בין אופן הכתיבה של האדם לבין מאפייני אישיותו. תורת הגרפולוגיה היא נרחבת וכוללת הרבה מאד אלמנטים שרבים אינם מודעים להם, אלמנטים הגולשים למגוון עצום של תחומים. מומחים לגרפולוגיה יכולים לרתום את הידע, את הכלים ואת המיומנויות שלהם באופנים הבאים:

גרפולוגיה ככלי אבחנתי

גרפולוגיה משמשת ככלי לזיהוי מבנה אישיות, מאפיינים ותכונות של אדם. שימוש זה מכונה אבחון גרפולוגי, ומגוון עצום של גורמים מסתייע באמצעי יעיל זה.

גרפולוגיה ככלי טיפולי

עם השנים, תחום הגרפולוגיה התרחב ותורה חשובה זו נרתמה לשמש ככלי טיפולי – שיטה המכונה “גרפותרפיה”. אבחון גרפולוגי (אבחון כתב יד ואבחון ציורים של ילדים) מסייע לאתר דפוסי אישיות, תכונות, חולשות, חסמים וחוזקות של המטופל, וטיפול גרפולוגי – תיקון ליקויים בכתב היד – מסייע לקידומו.

שרותי גרפולוגיה מתקדמים

יוסי עבדו, מטפל וקואצ'ר מומחה לגרפולוגיה, מעניק שירותי גרפולוגיה אבחנתיים וטיפוליים המתאימים למגוון רחב של מטופלים וארגונים, ביניהם: שירותים טיפוליים למגזר הפרטי, ושירותי גרפולוגיה במגזר העסקי.

אבחון גרפולוגי מתנה ◄

שירותים טיפוליים למגזר הפרטי

✓ טיפול וקואצ'ינג – יוסי עבדו הוא מראשוני המטפלים בישראל שהתמחו בגרפותרפיה. עבדו, הרותם כלים טיפוליים נוספים (NLP, אימון מנטלי וקואצ'ינג) מסייע למטופל לשנות את כתב ידו ולתקן ליקויים גרפיים, וכך לשרת את עצמו ולתרום לתהליך טיפולי מקיף ומוצלח שיוביל לצמיחה ולסיפוק בחייו. הטיפול מתאים גם כטיפול זוגי, כטיפול משפחתי, כייעוץ תעסוקתי וכליווי עסקי.

✓ אבחון ויעוץ פסיכו גרפולוגי אישי וזוגי – מתן פתרונות במצבי התלבטות ופרשת דרכים. האבחון מעמיק את הבנת הנפש ועוזר בבחירות שאנו עושים ובפתרון קשיים ביחסים.

✓ אבחון קריירה והכוונה תעסוקתית – האבחון מאפשר הצצה לנטיות הטבעיות של הכותב וההמלצות הינן ספציפיות וממוקדות. מיועד למי שמחפש את עצמו, בכל גיל.

✓ גרפולוגיה משפטית – בדיקת זיוף חתימות והשוואה של מסמכים, מתן עדות מומחה בבית משפט, מכתבי איומים ובדיקת יושר ואמינות.

✓ התאמת שוכר למשכיר – לקראת השכרת נכס, הבדיקה הגרפולוגית יכולה להתריע מפני מחלוקות עתידיות בשל חוסר התאמה אישיותית בין שני הצדדים בעסקה.

✓ פענוח ציורים של ילדים מתבגרים, בדיקת ציורי ילדים – לא רק כתב היד מאפשר לצלול לנבכי נפשם של אנשים, אלא גם ציורים. הדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר בילדים בגילאים בהם הם ממעטים להתבטא בכתב, או שטרם למדו קרוא וכתוב.

✓ גילוי סימני אלימות אצל גברים, סימני דיכאון, סמים או הפרעות קיצוניות – גם מצבי קיצון נפשיים ניתנים לאבחון באמצעות בחינת כתב היד, בו יכול גם להימצא קצה החוט שישמש לטיפול בבעיה.

✓ סיוע בבחינת שותפים עסקיים ובבחירתם – כמו בכל שותפות, גם זו האישית וגם המקצועית מושפעות מאישיותם של הצדדים המעורבים, מה שניתן לבחון באמצעות כתב ידם.

✓ בדיקת מטפלות סיעודיות – פעילותן של מטפלות היא מן החשובות בחיינו, ועל מנת להפקיד את שלומם של יקירינו בידיהן, יש לבדוק את אישיותן ואת התאמתן למטופל.

✓ העשרה ובידור – הרצאות מרתקות, ערבי העשרה, מסיבת רווקות, ימי עיון, פעילויות גיבוש, סדנאות, ימי כיף בהשתתפות פעילה של הנוכחים, השתלמויות וכיוצא באלה.

✓ מופעים מיועדים לקבוצות פרטיות – במסגרת ערבי גיבוש ואירועים מיוחדים. התכנים משעשעים, מרתקים ובעלי ערך מוסף לשימוש אישי בחיי היומיום.

שירותי גרפולוגיה במגזר העסקי

✓ ייעוץ אסטרטגי ארגוני – ככלי מיון, לשם קבלת החלטות מקצועיות ועסקיות, לצורך סינון תעסוקתי, להתאמת כוח אדם, לגיוס עובדים ולבחינת מועמדים.

✓ אבחון התאמה לתפקידים בכירים – לא כל עובד, מצטיין ככל שיהיה, יתאים לתפקיד בכיר הכרוך באחריות ובלחץ גבוה מן המוכר לו מעבודתו. בדיקה גרפולוגית תוכל לבחון אם מרכיבי האישיות הנחוצים לתפקיד מצויים במועמד לקידום.

✓ אבחון יושר ואמינות – בעולם העסקי האמינות חשובה מאין כמוה, ובחינתה מראש יכולה למנוע עגמת נפש עתידית. בדיקה זו חשובה במיוחד לקראת רכישת חברה או מיזוג, בתחום כוח האדם וכן הלאה.

✓ פיתוח מנהלים (אבחון ואימון) – אותם עובדים שקודמו למשרות ניהול או שגויסו לשם כך נדרשים להשתכלל ולהתקדם מקצועית, וניתן לעשות זאת באמצעים גרפותרפיים. כאמור, הטיפול מאפשר לפתור חסמים ולאפשר למנהל לשגשג בתפקידו.

✓ גרפולוגיה משפטית – בדיקת זיופים – חוזים, חתימות, צ'קים ומסמכים.

✓ פיתוח כוח אדם בארגון: הרצאות, סדנאות, השתלמויות, הדרכת מנהלים.

✓ סדנאות אסטרטגיות – למנהלים בכירים, למנהלי משאבי אנוש, לאנשי חינוך, להורים ולבני נוער באמצעות גרפולוגיה, בעזרת NLP ושפת גוף. מתאימות לימי עיון, לכנסים ולסדנאות גיבוש והעשרה.

✓ יעוץ לפסיכיאטרים ולפסיכולוגים – בדיקת מצבי קיצון, פענוח מכתבי התאבדות ואיומי התאבדות. הבדיקה יכולה להיות בבחינת "החתיכה החסרה בפאזל" עבור בעלי מקצוע מתחום בריאות הנפש, והיא שופכת אור על מצוקות נפשיות שאינן ניתנות לגילוי באמצעים אחרים.